Mezoterpia kwasem hialuronowym
Mezoterapia igłowa to zabieg mający na celu poprawienie wyglądu skóry i leczenie jej różnych dolegliwości. Kwas hialuronowy używany w zabiegach mezoterapii igłowej jest kluczem do udanej walki ze starzeniem się skóry. Wypełniając przestrzenie między włóknami kolagenowymi absorbuje wodę, co przekłada się na optymalne nawilżenie skóry, które objawia się w jej zdrowym, świeżym wyglądzie. Ponadto wprowadzanie tych substancji wzmaga produkcję naturalnego kwasu hialuronowego w skórze, co dodatkowo potęguje efekty zabiegu.
Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?
Zabieg polega na iniekcji małych ilości kwasu hialuronowego wraz z substancjami pomocniczymi i leczniczymi w określone miejsca na skórze. Taka mieszanka drogocennych składników (kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, mikroelementy itd.) jest wstrzykiwana mikroskopijnie cienką igłą na głębokość ok. 2-3 minimetrów.
Same nakłucia są mało bolesne, ale ok. 30 minut przed planowanym zabiegiem osoby wrażliwe na ból są dodatkowo znieczulane specjalnym kremem. Dzięki temu zabieg mezoterapii igłowej może być niemal nieodczuwalny. Nakłuwanie może trwać 30 - 60 minut, w zależności od obszaru zabiegowego, zaś po zakończeniu zabiegu lekarz zabezpiecza skórę krem ochronnym z filtrem UV. Skutkami ubocznymi mezoterapii igłowej mogą być delikatne zaczerwienienia lub niewielkie siniaki, które znikają po kilku dniach.
Przygotowanie do zabiegu
Przed planowanym zabiegiem mezoterapii igłowej nie zaleca się korzystania z solarium lub sauny. Największą skuteczność zapewniają serie zabiegów, których częstotliwość powinna być dopasowana do kondycji skóry pacjenta oraz zamierzonego rezultatu. Skuteczność mezoterapii igłowej jest widoczna praktycznie już po pierwszych zabiegach. Skóra staje się wyraźnie wygładzona i dotleniona, odzyskuje utraconą jędrność.
Przeciwwskazania do mezoterapii
- alergia na składniki wstrzykiwanego preparatu
- ciąża lub karmienie piersią
- opryszczka
-stany zapalne na skórze
-choroby nowotworowe
- przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
Co robić po zabiegu mezoterapii
Po mezoterapii igłowej, przez kilka dni należy unikać opalania obszaru poddanego zabiegowi oraz stosować preparaty ochronne z filtrem UV. Oprócz tego warto pamiętać o standardowej pielęgnacji, skupionej przede wszystkim na nawilżeniu.